NCP161AMX514TBG
MFR.Part #
NCP161AMX514TBG
JLCPCB Part #
C892182
Package
XDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10uVrms 18uA 450mA 5.14V 5.5V 98dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive XDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS