NCP160BMX1825TBG
MFR.Part #
NCP160BMX1825TBG
JLCPCB Part #
C892167
Package
XDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.825V 10uVrms 18uA 250mA 5.5V 98dB@(1kHz) Fixed Positive XDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS