NCP160BFCT514T2G
MFR.Part #
NCP160BFCT514T2G
JLCPCB Part #
C603621
Package
WLCSP-4(0.6x0.6)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 105mV@(250mA) 23uA 250mA 5.14V 5.5V Fixed Positive WLCSP-4(0.6x0.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS