NCP160BFCT285T2G
MFR.Part #
NCP160BFCT285T2G
JLCPCB Part #
C895700
Package
WLCSP-4(0.6x0.6)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 18uA 2.85V 250mA 5.5V 98dB@(1kHz) Fixed Positive WLCSP-4(0.6x0.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS