NCP160BFCT250T2G
MFR.Part #
NCP160BFCT250T2G
JLCPCB Part #
C895698
Package
WLCSP-4(0.6x0.6)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10uVrms 110mV@(250mA) 18uA 2.5V 250mA 5.5V 98dB@(1kHz) Fixed Positive WLCSP-4(0.6x0.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS