NCP160BFCS280T2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP160BFCS280T2G
JLCPCB Part #
C895688
Package
WLCSP-4(0.6x0.6)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10uVrms 160mV@(250mA) 18uA 2.8V 250mA 5.5V 98dB@(1kHz) Fixed Positive WLCSP-4(0.6x0.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS