NCP154MX330300TAG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP154MX330300TAG
JLCPCB Part #
C892149
Package
XDFN-8-EP(1.2x1.6)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 110uA 140mV@(300mA) 2 300mA、300mA 3V、3.3V 5.25V 75dB@(1kHz) 75uVrms Fixed Positive XDFN-8-EP(1.2x1.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS