NCP154MX300180TAG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP154MX300180TAG
JLCPCB Part #
C892145
Package
XDFN-8-EP(1.2x1.6)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1.8V、3V 110uA 150mV@(300mA) 2 300mA、300mA 5.25V 75dB@(1kHz) Fixed Positive XDFN-8-EP(1.2x1.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS