NCP148AFCT285T2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP148AFCT285T2G
JLCPCB Part #
C603589
Package
WLCSP-4(0.6x0.6)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.85V 450mA 5.5V 65uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive WLCSP-4(0.6x0.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS