NCP139AFCT105T2G
MFR.Part #
NCP139AFCT105T2G
JLCPCB Part #
C895655
Package
WLCSP-6(0.8x1.2)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.05V 1A 35uA 48uVrms 5.5V 50mV@(1A) 75dB@(1kHz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable WLCSP-6(0.8x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS