NCP130BMX150TCG
MFR.Part #
NCP130BMX150TCG
JLCPCB Part #
C892106
Package
XDFN-6-EP(1.2x1.2)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.5V 150mV@(300mA) 300mA 40uVrms 5.5V 80dB@(1kHz) 80uA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable XDFN-6-EP(1.2x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS