NCP114AMX300TCG
MFR.Part #
NCP114AMX300TCG
JLCPCB Part #
C560163
Package
UDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 220mV@(300mA) 300mA 3V 5.5V 50uA 70uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive UDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS