NCP1117ST12T3G
MFR.Part #
NCP1117ST12T3G
JLCPCB Part #
C98965
Package
SOT-223
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃ 1 1.2V@(800mA) 12V 1A 20V 54dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS