NCP1117DT25RKG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP1117DT25RKG
JLCPCB Part #
C27691
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V@(800mA) 1A 2.5V 20V 5.2mA 64dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS