NCP1117DT12G
MFR.Part #
NCP1117DT12G
JLCPCB Part #
C897495
Package
DPAK
Description
0℃~+125℃ 1 1.07V@(800mA) 12V 1A 20V 54dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS