MTV16N50E
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MTV16N50E
Description
-55℃~+150℃ 16A 180W 4.48nF 400mΩ@10V 448pF 4V@250uA 500V 560pF 65nC@10V N-Channel - MOSFETs