MTB16N25E
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MTB16N25E
Description
-55℃~+150℃ 125W 16A 2.18nF 250V 250mΩ@10V 260pF 390pF 4V 70nC@10V N-Channel - MOSFETs