MMBZ5V6ALT1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MMBZ5V6ALT1G
JLCPCB Part #
C123251
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 2 24W 3A 3V 5.6V 5uA 8V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS