MC79M15BDTRKG
MFR.Part #
MC79M15BDTRKG
JLCPCB Part #
C179584
Package
TO-252(DPAK)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V@(500mA) 15V 30V 500mA 60dB@(120Hz) 90uV Fixed Negative Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-252(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS