MC79M15BDTG
MFR.Part #
MC79M15BDTG
JLCPCB Part #
C116583
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V@(500mA) 15V 30V 500mA 60dB@(120Hz) Fixed Negative TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS