MC79L15ACPREG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC79L15ACPREG
JLCPCB Part #
C903161
Package
TO-92
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V@(40mA) 100mA 15V 30V 39dB@(120Hz) Fixed Negative Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS