MC78M24CT
MFR.Part #
MC78M24CT
JLCPCB Part #
C3747435
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 24V 2V@(500mA) 38V 4.2mA 500mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS