MC78M12CTG
MFR.Part #
MC78M12CTG
JLCPCB Part #
C233228
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 2V@(350mA) 35V 500mA 75uV 80dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS