MC78M12BDTG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC78M12BDTG
JLCPCB Part #
C719791
Package
DPAK
Description
-40℃~+125℃ 1 12V 2V@(350mA) 3.2mA 35V 500mA 75uV 80dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS