MC78L12ACPG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC78L12ACPG
JLCPCB Part #
C232658
Package
TO-92
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V@(40mA) 100mA 12V 27V 4.2mA 42dB@(120Hz) 80uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS