MC74LCX16240DTRG
MFR.Part #
MC74LCX16240DTRG
JLCPCB Part #
C3755693
Package
TSSOP-48
Description
-40℃~+85℃ 10uA 2.3V~3.6V 24mA 24mA 4 4 4.5ns@3.3V,50pF 74LCX TTL-compatible CMOS Tri-State Unidirectional TSSOP-48 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS