MC74F132D
MFR.Part #
MC74F132D
JLCPCB Part #
C4471147
Package
SOIC-14
Description
0℃~+70℃ 1mA 2 2.5V、2.7V 20mA 2V 4 4.5V~5.5V 500mV 74F 800mV 8ns@5V,50pF NAND Gate SOIC-14 Logic Gates ROHS