MC74F109N
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC74F109N
JLCPCB Part #
C3827459
Package
PDIP-16
Description
0℃~+70℃ 1 125MHz 1mA 1ns 2 20mA 3ns 4.5V~5.5V 6.2ns@5V,50pF 74F Series Complementary type JK-Type Rising Edge Set and Reset PDIP-16 Flip Flops ROHS