MC74ACT240DT
MFR.Part #
MC74ACT240DT
JLCPCB Part #
C4469981
Package
TSSOP-20-175mil
Description
-40℃~+85℃ 2 24mA 24mA 4 4.5V~5.5V 74ACT 80uA Tri-State TSSOP-20-175mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS