MC33375D-2.5R2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC33375D-2.5R2G
JLCPCB Part #
C903954
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 125uA 13V 2.5V 260mV@(300mA) 300mA 75dB@(120Hz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS