MC33275D-3.3R2G
MFR.Part #
MC33275D-3.3R2G
JLCPCB Part #
C179578
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 125uA 13V 160uVrms 260mV@(300mA) 3.3V 300mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS