MC33275DT-2.5RKG
MFR.Part #
MC33275DT-2.5RKG
JLCPCB Part #
C903950
Package
DPAK
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 125uA 12V 160uVrms 2.5V 260mV@(300mA) 300mA 75dB@(120Hz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS