MC33269T-012G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC33269T-012G
JLCPCB Part #
C897037
Package
TO-220
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.1V@(800mA) 12V 20V 5.5mA 55dB@(120Hz) 800mA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS