MC33269DTRK-012G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC33269DTRK-012G
JLCPCB Part #
C903946
Package
DPAK
Description
-40℃~+125℃ 1 1.1V@(800mA) 12V 20V 5.5mA 55dB@(120Hz) 800mA Fixed Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS