MC33269D-012G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC33269D-012G
JLCPCB Part #
C897750
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.35V@(800mA) 12V 20V 5.5mA 55dB@(120Hz) 800mA Fixed Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS