MBRB40250TG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MBRB40250TG
JLCPCB Part #
C480682
Package
D2PAK
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 150A 250V 250uA@250V 40A 970mV@40A D2PAK Schottky Diodes ROHS