MBR40250G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MBR40250G
JLCPCB Part #
C150246
Package
TO-220AC-2
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 150A 250V 30uA@250V 40A 970mV@40A TO-220AC-2 Schottky Diodes ROHS