LP2951CN-3.3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
LP2951CN-3.3G
JLCPCB Part #
C907014
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 100mA 126uVrms 3.3V 30V 350mV@(100mA) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable PDIP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS