LP2950CZ-3.3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
LP2950CZ-3.3G
JLCPCB Part #
C903064
Package
TO-92
Description
-40℃~+125℃ 1 100mA 3.3V 30V 380mV@(100mA) 56uVrms 75uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS