LM78M24CT
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
LM78M24CT
JLCPCB Part #
C3752941
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃@(Ta) 1 24V 2V@(500mA) 4.2mA 40V 500mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators