LM2576T-012G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
LM2576T-012G
JLCPCB Part #
C70356
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 12V 3A 52kHz 7V~40V Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS