KA79M12RTF
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
KA79M12RTF
JLCPCB Part #
C3750424
Package
TO-252-3(DPAK)
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V@(500mA) 12V 30V 3mA 500mA 60dB@(120Hz) 75uV Fixed Negative Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-252-3(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS