KA78L15AZTA
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
KA78L15AZTA
JLCPCB Part #
C3752507
Package
TO-92
Description
0℃~+125℃@(Ta) 1 1.7V@(40mA) 100mA 15V 30V 60dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS