KA378R12CTU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
KA378R12CTU
JLCPCB Part #
C3745625
Package
TO-220F-4L
Description
-20℃~+80℃@(Ta) 1 10mA 12V 29V 3A 500mV@(3A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220F-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS