IRFP460C
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
IRFP460C
JLCPCB Part #
C3281800
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 170nC@10V 20A 235W 240mΩ@10V 460pF 4V 500V 6nF 80pF N-Channel TO-3P MOSFETs ROHS