IRFP350A
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
IRFP350A
JLCPCB Part #
C3281801
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 131nC 155pF 17A 2.78nF 202W 300mΩ@10V 350pF 400V 4V TO-3P MOSFETs ROHS