FQU8P10TU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQU8P10TU
JLCPCB Part #
C896106
Package
TO-251-3
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 100V 15nC@10V 2.5W、44W 470pF 4V 530mΩ@10V 6.6A TO-251-3 MOSFETs ROHS