FQU3N60TU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQU3N60TU
JLCPCB Part #
C3278275
Package
IPAK
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 13nC@10V 2.4A 3.6Ω@10V 450pF 50W 5V 600V 65pF 7.5pF N-Channel IPAK MOSFETs ROHS