FQU2N50BTU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQU2N50BTU
JLCPCB Part #
C3278245
Package
IPAK
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.6A 2.5W 230pF 40pF 5.3Ω@10V 500V 5V 6pF 8nC@10V N-Channel IPAK MOSFETs ROHS