FQPF10N20
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQPF10N20
JLCPCB Part #
C3280884
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 130pF 17pF 18nC@10V 200V 360mΩ@10V 40W 5V 6.8A 670pF N-Channel TO-220F-3 MOSFETs ROHS